SEO Nedir ? SEO Uyumlu Web Sitelerin Özellikleri
SEO Nedir ? SEO Uyumlu Web Sitelerin Özellikleri

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Arama motorlarının sonuçlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız, bu konunun ne kadar büyük önem taşıdığına dikkat çekmek istiyoruz. Şimdi yazımıza devam edelim.

SEO Uyumlu Web Tasarımı..!

SEO uyumlu web sitesi, Google başta olmak üzere genel anlamda arama motorlarında üst sıralarda çıkabilecek alt yapıya sahip web sitesini tanımlar. SEO kavramı içinde çok fazla detay olmasına rağmen her birini burada vermek yerine, bunlardan en önemli olanlarını burada listeleyeceğiz.

1. Web sayfanız için özgün ve detaylı meta etiketler büyük önem taşır. Bu yüzden bu detayın atlanmaması gerekiyor. Çünkü bir web sitenin arama motorlarında en önemli görünürlük kriteri meta etiketleridir. Meta etiketler sayfanızın arama motorları tarafından anlaşılabilir olması için dikkat çekecek ilk noktadır. Title etiketi ortalama 70 karakter ve sayfa içeriğini açıklayıcı kısa bir yazı olmalıdır. Description etiketi ise sayfa içeriğini anlatan ortalama 160 karakter olan bölümdür. Bunun dışında Keywords ve bunun benzeri,  daha az öneme sahip meta etiketlerde bulunmaktadır.

2. İçeriğiniz özgün ve kaliteli olmalı. Nedeni ise önceki dönemlere göre arama motorları çok daha fazla içeriğe önem vererek bunları dikkate alıyor. Örneğin sayfada geçirilen zaman, hemen çıkma oranı ve bunun benzeri birçok öğeyi dikkate alıyor. Böylece içeriğin kalitesini ve kullanıcıya olan faydasını ölçerek değerlendirmeye alıyor. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken noktalar; site içeriğinde yer alan metin ve resimlerin özgün olması. Sitenizdeki içeriklerin kullanıcıyı uzun süre tutabilecek kalitede olması. Ayrıca önemli bir detay videolu içeriklerin kullanıcıları daha fazla vakit geçirmesine sebep olduğu da bir gerçektir. Bu detayın da atlanmaması gerekir. Ve son olarak sitede yer alan metinlerin dilbilgisi ve imla kurallarına uygun ve kolay anlaşılabilir olması büyük önem taşıyan unsurlardır.

3. Web sitenizin hızlı bir şekilde açılabilmesi gerekir. Birçok arama motoruna göre bu çok önem taşıyan bir kural niteliğinde. Bu nedenle sitenizde yer alan görsellerin ve kod yapılarının optimize edilmiş olması önem taşıyor.

SEO konusunda birçok müşterimize destek veriyor, gerekli hazırlıkları yaparak izlenecek yolları belirliyoruz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.